Proste gry małe nakłady, duży zysk

Mechanizm waloryzacji wysokości mandatów może się spotkać z pewnym oporem środowisk prawniczych, ale mimo wszystko jestem optymistą, że uda się wszystko wprowadzić. Drzewa muszą mieć przestrzeń, aby zdrowo rosnąć. Tej przestrzeni w ocenie zespołu badawczego jest mniej niż się może wydawać na pierwszy rzut oka. – Musimy pamiętać, że jeżeli oczekujemy względnie dużych koron, to ta korona musi być zasilana przez system korzeniowy, który gdzieś musi się rozrosnąć. Tylko wtedy będziemy mieć ten efekt, o który nam chodzi, a to nie tylko wykonanie samych nasadzeń, ale stworzenie względnie trwałego wyposażenia przestrzeni Rynku w postaci zielonej tkanki centrum miasta – mówi Wojciech Bobek.

Audycja „Godziny rektorskie” w nowym laboratorium PK. Rektorzy znów zabrali głos w ważnych sprawach

  • W konkursie mogły wziąć udział przedsiębiorstwa i jednostki naukowe działające w ramach konsorcjów.
  • Było to możliwe dzięki zwiększeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu NCN o 200 mln zł.
  • Przestrzenią, gdzie zgromadzili się rektorzy krakowskich szkół wyższych, była nowa placówka badawcza PK – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej.
  • Prezentowana kolekcja składa się z 25 sylwetek (33 modeli) ubiorów damskich i jest podzielona na dwie formy prezentacji.
  • Ostateczne rozstrzygnięcia NSA w tej sprawie mają zapaść w drugim kwartale 2024 r.

W kwestiach merytorycznych autor mógl liczyć na pomoc promotora – dr. inż. W ramach XV edycji konkursu „Młodzi Mistrzowie” zostali docenieni studenci i doktoranci, których prace dyplomowe wnoszą istotny wkład w rozwój cyfryzacji. W kategorii „najlepsza praca z zakresu społecznych skutków informatyzacji” laureatem został inż. Bartłomiej Szostak studiujący infotronikę (II stopień) na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej.

Projekty

Indywidualny numer kodowy każdy kandydat otrzyma od członka WKR przed rozpoczęciem egzaminu. Numer kodowy powinien zostać zapisany trwałą techniką za pomocą czarnego pisaka w prawym górnym rogu arkusza. Zakodowanego arkusza brystolu nie wolno podpisywać ani oznaczać. Swoje prace należy przesłać w sposób wskazany przez WKR. 16 października posadzili pierwsze 500 z 1000 wiosennych kwiatów cebulowych na kampusie głównym uczelni. 30 października odbędzie się druga część sadzenia kwiatów – na kampusie głównym Politechniki zostanie posadzonych kolejne 500 cebulek kwiatowych, które wiosną stworzą barwne dywany na dziedzińcu kampusu PK.

Weekend w Krakowie pod znakiem otwarcia MCN „Cogiteon”. Politechnika zaprasza do swojej strefy z licznymi atrakcjami

Łańcuch zostanie zaprojektowany z myślą o odporności na trudne warunki środowiska morskiego. Oficjalne otwarcie nowego laboratorium odbyło się 30 stycznia 2024 r. Z udziałem licznych przedstawicieli władz regionalnych i samorządowych, wśród nich byli m.in. Licznie reprezentowane były także władze Politechniki Krakowskiej, wydziałów, jednostek pozawydziałowych i  administracji uczelni. – Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej to największa w ostatnich latach inwestycja Politechniki Krakowskiej – strategiczna dla rozwoju uczelni, naszych naukowców i studentów, ale też niezwykle ważna dla Krakowa, Małopolski i innych części kraju.

Doktorantki PK zaprezentowały wynalazki w Genewie i dostały srebrny medal

Bezalkoholowe perfumy w formie nanoemulsji są dostępne na rynkach zagranicznych pod marką Tiyati. – Innowacyjnych nowych pachnideł o szerokiej gamie linii zapachowych mogą używać osoby z alergiami, uczulone na tradycyjne perfumy lub nie mogące używać perfum z alkoholem ze względów religijnych (m.in. mieszkańcy krajów arabskich) – mówi prof. PK gdzie grać w plinko Elżbieta Sikora. – Podpisanie umowy z firmą Luba było dla naszego zespołu projektowego niezwykle ważne. Cieszymy się, że wynik naszej wieloletniej pracy przyniesie realne korzyści ludziom.

Przyznane zostały Nagrody Rektora dla Nauczycieli Akademickich za 2019 r.

Wszystkie wnioski z przeprowadzonych badań zostaną zawarte w specjalnym raporcie, który trafi do krakowskiego Zarządu Zieleni Miejskiej do końca tego roku jako wstępna koncepcja sadzenia drzew na Rynku wraz z wizualizacjami. W pierwszej połowie przyszłego roku powinien powstać projekt wykonawczy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem co do niezbędnych zatwierdzeń technicznych pierwsze nasadzenia mogą się pojawić już pod koniec przyszłego roku lub na początku 2026. Więcej drzew może się pojawić w pobliżu Wieży Ratuszowej i kościoła św. Wojciecha na krakowskim Rynku – to pierwsze wnioski z badań prowadzonych przez zespół naukowców Politechniki Krakowskiej, odpowiedzialny za dokumentację projektową dla zadania “Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”.

Jak podkreśla, działalność naukowa oraz twórcza praca zawodowa mają ścisły związek z pracą dydaktyczną i popularyzatorską. Wspólne projekty rozwojowe, a także praktyki i staże dla studentów. Politechnika Krakowska i firma SAFEGE S.A.S – należąca do francuskiego koncernu SUEZ zajmującego się doradztwem inwestycyjnym w sektorze inżynierii budowlanej i środowiska – zawarły umowę o współpracy. Porozumienie zostało podpisane we wtorek, 25 lipca br.